Poznajemy tradycje innych narodów - Święto Dziękczynienia 2018

Tradycyjnie, w ostatni czwartek listopada jedna z klas zaprasza swoich kolegów na ucztę z okazji Thanksgiving Day. Tym razem inscenizację prowadzoną w dwóch językach: angielskim i polskim przygotowali uczniowie klasy II pod kierunkiem pani Magdaleny Kraski-Dąbkiewicz.

Drugoklasiści opowiedzieli, jak to w 1620 roku pielgrzymi z Anglii, w poszukiwaniu lepszego życia, przypłynęli do Ameryki. Kolejne scenki przedstawienia ukazały wyczerpujący rejs, trudne początki na obcej ziemi, pomoc Indian oraz wspólne ucztowanie.
Po występie wszyscy obecni uczestniczyli w uczcie dziękczynnej. Na stole znalazły się najbardziej popularne potrawy z menu Święta Dziękczynienia: pyszne ciasto marchewkowe, ciasteczka z dyni oraz sałatki.
Jak co roku, INDYKA UŁASKAWIONO :)
Przygotowania do świętowania :)


Sałatki gotowe :) Zaraz zjawią się goście i czas na występ :)
W. Borys

Wspierają nas

 


Dzisiaj jest: Czwartek
18 Kwietnia 2019
Imieniny obchodzą
Apoloniusz, Bogusław, Bogusława,
Flawiusz, Gościsław

 
Zodiak: Baran