Strict Standards: mktime(): You should be using the time() function instead in /home/platne/szkolaprusy/public_html/strona/plugins/system/vvisit_counter/vvisit_counter.php on line 32 Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /home/platne/szkolaprusy/public_html/strona/plugins/system/vvisit_counter/helper/vvisit_counter.php on line 28 Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /home/platne/szkolaprusy/public_html/strona/plugins/system/vvisit_counter/helper/vvisit_counter.php on line 120 Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /home/platne/szkolaprusy/public_html/strona/plugins/system/vvisit_counter/helper/vvisit_counter.php on line 123 Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /home/platne/szkolaprusy/public_html/strona/plugins/system/vvisit_counter/vvisit_counter.php on line 46 Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /home/platne/szkolaprusy/public_html/strona/plugins/system/vvisit_counter/vvisit_counter.php on line 106 Zespół Szkół w Prusach - Poznajemy tradycje innych narodów - Święto Dziękczynienia 2018

Poznajemy tradycje innych narodów - Święto Dziękczynienia 2018

Tradycyjnie, w ostatni czwartek listopada jedna z klas zaprasza swoich kolegów na ucztę z okazji Thanksgiving Day. Tym razem inscenizację prowadzoną w dwóch językach: angielskim i polskim przygotowali uczniowie klasy II pod kierunkiem pani Magdaleny Kraski-Dąbkiewicz.

Drugoklasiści opowiedzieli, jak to w 1620 roku pielgrzymi z Anglii, w poszukiwaniu lepszego życia, przypłynęli do Ameryki. Kolejne scenki przedstawienia ukazały wyczerpujący rejs, trudne początki na obcej ziemi, pomoc Indian oraz wspólne ucztowanie.
Po występie wszyscy obecni uczestniczyli w uczcie dziękczynnej. Na stole znalazły się najbardziej popularne potrawy z menu Święta Dziękczynienia: pyszne ciasto marchewkowe, ciasteczka z dyni oraz sałatki.
Jak co roku, INDYKA UŁASKAWIONO :)
Przygotowania do świętowania :)


Sałatki gotowe :) Zaraz zjawią się goście i czas na występ :)
W. Borys

Wspierają nas

 


Dzisiaj jest: Poniedziałek
17 Grudnia 2018
Imieniny obchodzą
Florian, Jolanta, Łazarz, Olimpia,
Warwara, Żyrosław

 
Zodiak: Strzelec