Matematyczna nocka w szkole

Wieczorem, 28 września uczniowie z klasy VII i VIII, biorący udział w projekcie "Matematyka to KOSMOS? I tak, i nie", przybyli do szkoły, by wziąć udział w matematycznej nocce.

Najpierw odbyły się podchody matematyczne, do których zadania oraz trasę przygotowały uczennice klasy VIII pomagające w koordynacji projektu pani Małgorzacie Nowackiej. Uczniowie otrzymali mapkę okolicy, na której zostały zaznaczone punkty ukrycia zadań do wykonania. Wśród zadań znalazły się ćwiczenia praktyczne, takie jak obliczanie pola boiska do koszykówki i podanie wyniku w arach, obliczanie średniej wieku w grupie oraz różnorakie zagadki matematyczne. Po drodze uczniowie zbierali litery, z których już po powrocie do szkoły, ułożyli hasło - tytuł projektu.

Zakończeniem podchodów była słodka niespodzianka przygotowana przez dziewczęta dla chłopców z okazji Dnia Chłopca.
Kolejnym punktem programu nocki była gimnastyka umysłu. Wykorzystano do niej gry zakupione w ramach projektu. Największym powodzeniem cieszyły się piankowe puzzle "Happy Cube", z których można zbudować figury przestrzenne. Wspólnymi siłami udało się wykonać wszystkie 18 łamigłówek. Wielkie brawa! Triumfy święcił też znany uczniom SUPERFARMER oraz warcaby, a także nowe gry: Abalone, Ubongo, UNO. Ta forma intelektualnej rozrywki bardzo wszystkim przypadła do gustu.

Następnie były tańce, karaoke oraz tenis stołowy.

Po wieczorze pełnym wrażeń uczniowie obejrzeli film "Piękny umysł".
Matematyczna nocka zakończyła się o 7:00.
Projekt dofinansowała Fundacja mBanku.
Sprawozdanie przygotowała pani Małgorzata Nowacka, koordynator projektu.
Na zakończenie ważne ogłoszenie!
Zachęcamy wszystkich do udziału w konkursie plastycznym dla klas IV-VIII "Fantazyjny matematyczny gwiazdozbiór"
Konkurs polega na zaprojektowaniu i nazwaniu matematycznego gwiazdozbioru, który kształtem powinien przypominać figurę geometryczną lub inne pojęcie matematyczne.
Pracę należy wykonać dowolną techniką na kartce technicznej o formacie A4.
Gwiazdozbiory prosimy dostarczyć do pani Małgorzaty Nowackiej lub uczennic pomagających w realizacji projektu: Julii Ferenz i Zuzanny Ignasiak z klasy VIII do 29 października 2018 r.
Na najlepszych czekają nagrody: pendrive, gry planszowe, przybory matematyczne, które zostały zakupione w ramach projektu mPotęga.
Projekt dofinansowała Fundacja mBanku.